Samorząd Uczniowski

W dniu  28. września odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampaniami wyborczymi kandydatów, które prowadzono od 19.09. do 27.09. Nad przebiegiem głosowania czuwała 5-osobowa komisja wyborcza składająca się z trzech uczennic klasy 6c oraz dwóch nauczycieli – p. Agnieszki Sinkowskiej (zeszłoroczny opiekun SU) oraz p. Katarzyny Gąsior. Wybory były powszechne, równe, tajne, bezpośrednie oraz większościowe. W wyniku głosowania wybrano Radę Samorządu Uczniowskiego (10 uczniów), jednak konieczne było przeprowadzenie II tury wyborów w celu wyłonienia przewodniczącego SU. dwie pierwsze kandydatki uzyskały równą ilość głosów. W wyniku głosowania 4. października wybrano ostatecznie przewodniczącego oraz zastępcę SU.

Oto Rada Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019:

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: p. Agnieszka Sinkowska

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Julia Wojsznis z klasy 6a

Z-ca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego: Martyna Głowacka z klasy 6c

Członkowie Samorządy Uczniowskiego:

Maja Kropidłowska z klasy 6b

Patryk Nowicki z klasy  6c

Pola Buczkowska z klasy 7b

Laura Knyrek z klasy  8a

Bartosz Mrówczyński z klasy 8a

Malwina Rzeźniczek z klasy 8c

Wiktoria Zakaszewska z klasy  8c

Wiktor Szmit z klasy 3ag.