eTwinning – Art in the Pandemic Days

Od początku bieżącego roku szkolnego aż do końca grudnia 2020 roku uczniowie klasy 7c naszej szkoły wspólnie z nauczycielem języka angielskiego, panią Marleną Rogacką, uczestniczyli w międzynarodowym projekcie eTwinning  ‚Art in the Pandemic Days’. W trakcie 4 miesięcy uczniowie nawiązali znajomości i współpracę z rówieśnikami partnerskich szkół z Turcji, Portugalii, Jordanii i Bułgarii. Uczestnictwo w tym projekcie umożliwiło naszej młodzieży  udział w interesujących wydarzeniach i ciekawych zajęciach edukacyjnych prowadzonych metodami aktywizującymi z użyciem multimediów, znaczący wzrost kompetencji kluczowych, rozwój współpracy i zdolności komunikacyjnych w języku angielskim oraz uwrażliwienie na sztukę, malarstwo, rzeźbę i muzykę.

Zapraszam na szczegółową relację przebiegu projektu

Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu  logo naszego projektu

Logo

oraz prezentacji naszej szkoły, w której uczniowie wykorzystali przygotowane przez nich samych
graficzne autoprezentacje uczestników wykonane za pomocą aplikacji Bitmoji:

Art in the Pandemic Days – kliknij, aby obejrzeć

25 października uczciliśmy urodziny Pabla Picassa. Z tej okazji przygotowaliśmy i przedstawiliśmy ciekawostki z życia tego hiszpańskiego malarza, rzeźbiarza i grafika, uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.  Spróbowaliśmy również swoich sił malując jego dzieła:

W listopadzie, w trakcie edukacji zdalnej, wspólnymi siłami
wykonaliśmy mini projekt ‚What is art – czym jest dla nas sztuka?’,
w ramach którego przystąpiliśmy
do międzynarodowego konkursu na najlepszy slogan dotyczący sztuki.
Z wszystkich sloganów, a było ich około 30,
wygrał jeden z wielu  zaproponowanych przez naszych uczniów:
‚Art opens up people’s hearts’.

Gratulacje!

Slogan contest results

What is art – kliknij, aby obejrzeć

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje
na temat swoich ulubionych artystów, malarzy bądź muzyków.
Oto krótka relacja podsumowująca działania uczniów:

W ostatnim miesiącu każdy uczeń namalował obraz znanego artysty.
Z tak przygotowanymi rekwizytami wzięliśmy udział w zabawie,
która polegała na przedstawieniu naszych dzieł innym uczestnikom projektu poprzez szczegółowe opisy  w języku angielskim
oraz odgadywaniu tytułów i autorów oryginalnych dzieł.

Art in Pandemic Days Dec. 2020 – kliknij, aby obejrzeć

Zdjęcia z przebiegu realizacji projektu:

Prezentacje innych szkół:

Erzincan BİLSEM

Introduction video

PABLO PICASSO’S BIRTHDAY VIDEO-100. YIL AKKENT SECONDARY SCHOOLSÜMEYYA GÜRSES BADAR

Serdecznie dziękuję uczniom klasy 7c za zaangażowanie w realizację projektu.
Opiekun projektu: Marlena Rogacka