PATRON SZKOŁY

Florian Kaja – Patron Naszej Szkoły

Szkoła Podstawowa w Bydgoszczy z dumą nosi imię Floriana Kaji – wybitnego Polaka, patriota, i działacza społecznego. Jego postać stanowi źródło inspiracji i wartości, które pragniemy przekazywać naszym uczniom.

Kim był Florian Kaja?

Florian Kaja to postać o niezwykle ważnym znaczeniu w historii Polski. Urodził się w roku 1910 w Wolicy Kijańskiej na Kresach Wschodnich. Był polskim działaczem społecznym i patriotą, który aktywnie uczestniczył w życiu społeczno-politycznym międzywojennej Polski.

W czasie II wojny światowej Florian Kaja działał w konspiracji, będąc członkiem Armii Krajowej. Jego postawa była przykładem odwagi i poświęcenia dla niepodległości Polski.

Dlaczego Florian Kaja jest Patronem Naszej Szkoły?

Imię Floriana Kaji stało się symbolem wartości, które pragniemy kształtować w naszych uczniach. Jego patriotyzm, odwaga, i zaangażowanie społeczne stanowią inspirację do dążenia do doskonałości, bycia odpowiedzialnym obywatelem i kształtowania charakteru.

Jako Patron Naszej Szkoły, Florian Kaja przypomina nam o naszych korzeniach i historii, jednocześnie inspirując do działania na rzecz dobra wspólnego.

Dziedzictwo Floriana Kaji

Florian Kaja pozostawił niezatarte ślady w historii Polski. W naszej szkole kultywujemy jego dziedzictwo, ucząc uczniów wartości patriotyzmu, szacunku dla historii i tradycji oraz odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny.

Patron Naszej Szkoły, Florian Kaja, jest przewodnikiem na naszej edukacyjnej drodze, przypominając, że nauka i działanie na rzecz dobra społecznego idą w parze.

Patron Szkoły – Inspiracja i Przykład

Florian Kaja to nie tylko patron naszej szkoły, to również wzór do naśladowania. Jego postawa, wartości i oddanie sprawie Polski stanowią źródło inspiracji dla naszych uczniów.

Jesteśmy dumni, że Florian Kaja jest Patronem Naszej Szkoły, i pragniemy dążyć do tego, by uczniowie kształtowali swoje osobowości na wzór jego postawy i zaangażowania w sprawy społeczne i narodowe.