eTwinning – Recycling is fun

logoW dniach 11 – 29.03.2019 r. uczniowie klasy 5c Szkoły Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy pod opieką nauczyciela języka angielskiego, pani Marleny Rogackiej, realizowali projekt e-Twinning pod tytułem „Recycling is fun”. Głównym założeniem projektu było promowanie ochrony środowiska, w tym recyklingu oraz kształtowanie proekologicznej postawy dzieci w wieku szkolnym.

Projekt był realizowany na skalę międzynarodową – przystąpiło do niego łącznie 39 szkół między innymi z Włoch, Albanii, Serbii, Ukrainy, Gruzji, Bułgarii, Hiszpanii, Rumunii, Macedonii, Azerbejdżanu, Turcji, Tunezji, Grecji, Słowacji i Polski.

kraje uczestniczące w projekcie1

Realizacja projektu przebiegała w trzech etapach:

pierwszy etap polegał na prezentacji uczestników programu poprzez różnorodne narzędzia komputerowe:

PREZENTACJE KLASY 5C

RECYCLING – introducing ourselves.


GREETINGS FROM POLAND!

 

W drugim tygodniu projektu przygotowaliśmy prezentacje multimedialne w języku angielskim na temat recyklingu i ochrony środowiska. Działania te miały uświadomić dzieciom, jak ważna jest nasza postawa proekologiczna, aby uchronić naszą planetę przed zanieczyszczeniem.

 

Trzeci tydzień nosił miano „fun week” (tydzień zabawy). Dzieci tworzyły różnorodne zabawki lub przedmioty codziennego użytku przy wykorzystaniu zużytych opakowań i innych materiałów przeznaczonych do recyklingu.

 

Uczniowie uczestniczący w projekcie „Recycling is fun” odnieśli bardzo wiele korzyści – zrozumieli potrzebę dbania o środowisko, nauczyli się odpowiednio segregować śmieci oraz wykorzystywać odpady w pracy twórczej. Ponadto, dzieci wykazały się ogromną inicjatywą, zaangażowaniem oraz kreatywnością.

Krótki film ilustrujący nasze działania:

 

Zdjęcia z przebiegu realizacji projektu:

 

Prezentacje multimedialne:

GreenpeacePollutionProtecting environmentRainbowWhat is environment

 

Filmiki:

Film 1Film 2Film 3Film 4

Koordynator projektu:

Marlena Rogacka, SP nr 32 w Bydgoszczy