Worek medali najmłodszych strzelców

Podczas pierwszego weekendu czerwca w Kleszczowie rozegrano Mistrzostwa Strzeleckich Zajęć Sportowych Szkół Podstawowych. Na atrakcyjnych obiektach Solparku najlepsza młodzież szkół podstawowych z całego kraju rywalizowała w czterech konkurencjach. Nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły, którzy w sobotę strzelali najlepiej jak umieją. Ambicję, zaangażowanie, determinację, stres oraz łzy było widać u najmłodszych adeptów strzelectwa naszych pociech.

Zawody zakończyliśmy zdobyciem worka medali. Ale od początku. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta w karabinie siedząc. W tej konkurencji najlepsza okazała się Gabriela Orzechowska (5a) strzelając fantastyczny wynik 206,9 pkt, srebro wywalczyła jej koleżanka z klasy Izabela Szoch z wynikiem 198,9 pkt. Następnie strzelali chłopcy z karabinu w postawie siedząc. W tej konkurencji również wywalczyliśmy dwa medale. Drugie miejsce i srebrny medal z wynikiem 200,8 pkt wywalczył Michał Szymkowiak, a brąz wystrzelał Adam Barwik (199,9) obaj 4a.

Na koniec zaprezentowały się dziewczęta w pistolecie stojąc. Dziewczyny podobnie jak w karabinie wywalczyły złoto i srebro oraz 4 miejsce. Wygrała Karolina Kęsicka z wynikiem 187 punktów (4a), druga była Oliwia Szopik 183 pkt (5a), a tuż za podium sklasyfikowano Veronikę Slobodeniuk (5a) z wynikiem 174 pkt. W tej konkurencji wystartowała Aleksandra Woszczyńska (4a) plasując się na 10 miejscu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

MPSzP1 MPSzP2 MPSzP3 MPSzP5 MPSzP6 MPSzP7