Nagroda główna podczas finału V sezonu Szkoły otwartej i tolerancyjnej!

IMG_20220615_120414898~2

Mamy sukces, nasz projekt otrzymał główną nagrodę podczas finału V sezonu Szkoły otwartej i tolerancyjnej !

15 czerwca  odbyła się uroczystość podsumowująca V sezon Szkoły otwartej i tolerancyjnej. Celem tego programu było stworzenie wspólnej platformy działań dla bydgoskiej społeczności uczniowskiej, promujących postawę tolerancji i otwartości na ludzi bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, wyznanie oraz status społeczny i materialny.

Nasza szkoła wzięła udział w przygotowaniu przedstawienia Teatru Variete, który miał promować ideę tolerancji wśród uczniów, współpracy uczniów zdrowych z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Chcieliśmy poprzez udział w projekcie pokazać, że dzieci nasze są tolerancyjne, mają szacunek  i życzliwość do siebie, potrafią się śmiać i wspólnie pracować. Efektem naszych zmagań są dwa sfilmowane projekty, „Leń”   i „ Kaczka Dziwaczka”. W tym roku „Kaczka Dziwaczka” pokonała wszystkich i zgarnęła główną nagrodę. Pomysł nasz spodobał się jury, jesteśmy ogromnie dumni i dziękujemy za wyróżnienie. Główna bohaterka Julianka Kochańska czyli aktorka , która grała kaczkę,  zasługuje na oklaski, doceniono jej wysiłek, który włożyła w naukę tekstu, choreografię także w przygotowanie stroju ( brawa dla mamy uczennicy, która pomogła Juliance). Julka Wesołowska jako narrator zaprezentowała się jak najlepiej tylko mogła, doskonała dykcja, znajomość tekstu, zawsze tolerancyjna i życzliwa dla Julianki, po prostu dziecko o złotym sercu. Dziewczynki pokazały,  że potrafią współpracować ze sobą i świetnie się bawić, a o to chyba chodziło. Jeśli w przyszłym roku będzie taka kategoria Teatru Variete to także podejmiemy wyzwanie i weźmiemy udział w projekcie.

Więcej - zobacz