Udane starty strzelców na Mistrzostwa Polski Młodzików.

Sobota nie przyniosła naszym uczniom kolejnych zdobyczy medalowych, jednak dziewczęta mogą zaliczyć starty do udanych. Dzielnie walczyły w konkurencji karabin sportowy 3×20 strzałów (Ksp 3×20). Wszystkie ukończyły rywalizację z rekordami życiowymi. Najwyżej sklasyfikowana została Daria Mayer z wynikiem 539 pkt. na 5 miejscu. Tuż za nią uplasowała się z tym samym wynikiem Kamila Lutowska, a o kolejności decydowała większa ilość dziesiątek wewnętrznych. Na dziesiątym miejscy z wynikiem 534 pkt. sklasyfikowano Wiktorie Bujną. W tej konkurencji absolwentki naszej szkoły Weronika Piasecka i Martyna Przybyłowska zajęły miejsca 7 i 8 z wynikami (538 i 535 pkt.) Konkurencję tą z bardzo dobrym wynikiem wygrała Nadia Myśliwiec (Piast Bieruń) 569 pkt.
Udanie w sobotę rozpoczął rywalizację w karabinie pneumatycznym (Kpn 40) Sebastian Bugajski. Serie powyżej 97,0 punktów plasowały go w pierwszej piątce. Niestety dwie nieco słabsze serie spowodowały, że ostatecznie znalazł się na 13 miejscu. Udanie strzelali w tej konkurencji koledzy z klubu. Srebrny medal wywalczył Adrian Augustynowicz strzelając 403,1, a piątą lokatę zdobył Kajetan Krzanowski z wynikiem 389,1. Wygrał Michał Januszewski reprezentujący klub Kaliber Białystok z wynikiem 406,3 pkt..

W niedzielę zawody jako pierwsi rozpoczęli chłopcy w konkurencji Ksp 3×20. Podobnie ja dzień wcześniej obiecująco startował Sebastian Bugajski. Po postawie klęczącej i leżącej znajdował się na 8 pozycji. Niestety przypadkowo strzelone zero w ostatniej serii sprawiło, że ostatecznie zajął 11 miejsce. Rywalizację tą wygrał multimedalista tych zawodów Adrian Augustynowicz (XI LO). Wynikiem 568 punktów ustanowił na dodatek rekord Polski poprawiając poprzedni o 13 punktów. Bardzo dobry start zanotował nasz absolwent Kajetan Krzanowski (XI LO) zdobywając brązowy medal z wynikiem 548 pkt. Jedno oczko niżej sklasyfikowano kolejnego reprezentanta Zawiszy Aleksandra Chrześcijanskiego (XI LO), który uzyskał wynik 530 punktów.
Dziewczęta rozpoczęły rywalizację w Kpn 40 po sukcesach swoich kolegów. Ale już na samym początku rywalizacji awarii uległ karabin Kamili Lutowskiej. Szybka interwencja trenera i wymiana karabinu sprawiła, że najmłodsza zawodniczka w grupie mogła wystartować w zawodach. Wraz z Wiktorią Bujną rewelacyjnie rozpoczęły zmagania strzelając odpowiednio serie 100,7 i 102,4 pkt. Dziewczęta do końca zmagań strzelały dobrze mając lepsze i nieco gorsze serie ale obydwie zameldowały się w pierwsze dziesiątce. Wiktoria zakończyła rywalizację na 7 miejscu, a Kamila na 9 pozycji. Pierwszą dziesiątkę zamknęła absolwentka Julia Kuszewska.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Brawo, Brawo, Brawo!!!!