Code of hours

06 (3)

Tydzień3-9 XII 2018  upłynął nam między innymi na kodowaniu i programowaniu. Uczniowie z 3a naszej szkoły podjęli kolejne wyzwanie. Oto fotorelacja z naszych działań.

Tworzyliśmy żywy zegar i bawiliśmy się w pokazywanie i odczytywanie godzin oraz obliczaliśmy upływający czas. Kolejnym zadaniem było przygotowanie zegara-trasy dla ozobota a następnie zaprogramowanie robotów w aplikacji ozoblockly tak, aby wykonały prawidłowo zadanie. Każdemu udało się zaprogramować swojego ozobota, co widać na zdjęciach. Male roboty zostały wprowadzone w ruch okrężny, odpowiednim programem.

Kolejnego dnia bawiliśmy się w układanie dyktand graficznych dla kolegów i koleżanek. Każdy z zespołów miał okazję być tym, który dyktował i tym, który wykonywał zlecone dyktando. Uczniowie mieli także okazję skontrolować wykonanie zadania.

Kolejny dzień, to dzień konkursu, w trakcie którego 2 zespoły wykonywały dyktanda graficzne na macie wirtualnej i na macie z kubeczkami. Trzecioklasiści musieli się wykazać umiejętnością współpracy w zespole, dokładnością i szybkością. Wygrywała ta drużyna, która wykonała swoje zadanie szybciej.

Ostatniego dnia wyzwania Godzina Kodowania 2018, bawiliśmy się wirtualna matą i kolorowymi kubeczkami. Zabawy polegały na przemienieniu płaskich wzorów na przestrzenne i odwrotnie.

Film1
Film2