Dzień walki z paleniem tytoniu

SONY DSC

Palenie tytoniu negatywnie wpływa  na zdrowie każdego człowieka. Najbardziej odczuwają to dzieci. Zaprzestanie palenia tytoniu przez rodziców jest bardzo korzystne dla ich zdrowia. Bierne palenie tytoniu wywołuje w organizmach dzieci zmiany fizjologiczne, które mogą zwiększać ryzyko występowania wielu groźnych chorób.

22 listopada przypada „Dzień walki z paleniem tytoniu”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji jabłko zamiast papierosa. Uczniowie klasy 8A  częstowali nauczycieli oraz pracowników szkoły jabłkami i wręczali ulotki na temat szkodliwości palenia tytoniu. Ulotki otrzymywali również uczniowie klas 4-8 i gimnazjum, aby w ten sposób zniechęcić do chwytania za wyroby tytoniowe. Akcja trwał na 3 przerwach międzylekcyjnych.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w akcję całemu personelowi kuchni szkolnej, oraz Pani Annie Palidze -Gontarek za uszycie stroju przedstawiającego papierosa. W stroju tym uczniowie rozdawali owoce i ulotki.

Uczniowie chętnie wzięli udział w promocji zdrowego trybu życia.

Organizatorzy akcji

Beata Szyńska