Wyprawa geograficzna pn. „Szwecja – Pozytywna Energia”

20180605_141020

W dniach 4-6 czerwca 2018 roku 7 uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 wzięli udział w wyprawie geograficznej pn. „Szwecja – Pozytywna Energia”. Celem wycieczki przedmiotowej była zapoznanie się z różnymi rodzajami energii odnawialnej, cechami środowiska przyrodniczego północnej części Polski i południowej Szwecji, a także poznanie walorów krajoznawczo-turystycznych odwiedzanych miejsc. Uczniowie mieli okazję zwiedzić szczytowo-pompową elektrownię wodną w Żarnowcu i elektrownię w szwedzkim Kalmarze, gdzie do produkcji energii wykorzystuje się biomasę. Następnie uczniowie udali się na rajd rowerowy na Olandii, gdzie odwiedzili step Alvar, a także latarnię morską i rezerwat przyrody w Ottenby. Uczniowie zwiedzili także kilka atrakcyjnych turystycznie miejsc w Trójmieście jak Klif Orłowski i Skwer Kościuszki w Gdyni, a także Stare Miasto, Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte w Gdańsku.

W projekcie udział wzięli uczniowie czterech bydgoskich szkół – Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Ogólnokształtących nr 4, Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 32. W konkursie wiedzy podsumowującej wyprawę do Szwecji na 12 drużyn uczennice naszej szkoły w składzie: Sobieszczańska Aleksandra, Tomaszewska Laura, Trimouille Lena, Wawrzyniak Julia i Żarkowska Julia zajęły ex aequo pierwsze miejsce – gratulujemy!

Zobacz więcej!